Petrašiūnų bažnyčia

Kauno Šv. Vincento Pauliečio (Petrašiūnų) bažnyčia – katalikų bažnyčia, stovinti Kaune, rytinėje miesto dalyje, dešiniajame Nemuno krante, Petrašiūnų mikrorajone. Bažnyčia įsikūrusi pramoniniame Kauno priemiestyje, ji tituluota visų labdaringų veiklų ir organizacijų globėjo, kilusio iš Prancūzijos šv. Vincento Pauliečio (1581-1660) vardu.

Architektūra

Bažnyčia pastatyta pagal inžinieriaus architekto Nikolajaus Mačiulskio projektą. Žinomiausias jo darbas Kaune – legendinis „Romuvos“ kino teatras.

Bažnyčios statymu rūpinosi kun. Vincentas Mieleška, kuris 1922-1946 m. buvo Kauno Šv. Kryžiaus (Karmelitų) bažnyčios klebonas.

Petrašiūnų bažnyčia yra viena iš keturių tarpukariu statytų modernizmo stiliaus bažnyčių Kaune. Turi romaninio ir gotikinio stilių požymių.

Statinys stačiakampio plano, masyvus, vienabokštis, su 2 priestatais, yra rūsys. Sienose įrengti grakštūs aukšti langai.

Įdomu tai, kad bažnyčios rūsyje buvo įrengta kino salė rodyti religinio turinio filmams ir kad bažnyčioje rasite dvi zakristijas – viena skirta kunigams, kita – jaunimui.

Interjeras

Sovietmečiu bažnyčios interjeras atrodė kitaip – čia buvo išdėstyti mediniai altoriai atgabenti iš uždarytos Įgulos bažnyčios, vėliau jai sugrąžinti. Bažnyčios priekyje po keliais dažų sluoksniais buvo atrasta freska, bet ją nuspręsta vėl uždažyti. Dvi iš keturių išlikusių vertingiausių ikonų saugomos vienuolyne.

Dabartinis bažnyčios altorius įrengtas 2016 m., jį sukūrė žymus medžio skulptorius Henrikas Ratautas.

Šventoriuje ant kalvelės esančias kapinaites puošia geriausiu Kauno apskrityje pripažinto kryždirbio Adolfo Teresiaus koplytstulpiai.